Na slovíčko s vedením... Libor Nevrkla

16.03.2016 09:31

 

Jméno: Libor Nevrkla

1)Tvůj fotbalový životopis a oblíbený post?

Fotbal jsem měl odmalička moc rád a na hřišti trávil spoustu času. Vyráběl jsem si vlastní dresy, lepil čísla náplastí na záda a snil, že někdy obléknu dres opravdový. Už už to vypadalo, že si vyzkouším dres žáků
Hostimi na nějakém prvomájovém utkání v Blížkovicích, ale kvůli nemoci jsem doma, přes spoustu pláče, nedostal povolení :-)). Musel jsem tedy čekat dál a začal tak hrát v Jevišovicích, kde jsem strávil žáky, pak dva roky dorost v Pavlicích a zpět do Jevišovic, kde jsem byl u vytouženého postupu do okresního přeboru. V Jevišovicích byl již tenkrát kádr hodně našlapaný (postupovalo se nakonec 3x v řadě), já šel akorát na vysokou, takže jsem neviděl moc perspektivu a využil tak nabídky zkusit fotbal v Hostimi. Prvně to bylo hostování a pak i přestup. I když pak pár nabídek bylo, neměl jsem důvod cokoliv měnit, a tak jsem v Hostimi hráčskou kariéru i uzavřel. Co se týče oblíbeného postu, ani neumím odpovědět. Za svůj fotbalový život jsem hrál na všech postech včetně pár zápasů v brance a nikde si nestěžoval. Vždycky jsem se snažil co nejvíce pomoci týmu a razím heslo, že správný fotbalista to odehraje všude :-).

 

2) Kdyby Ti někdo před lety řekl, že budeš jeden z trenérů TJ Hostim a dovedeš kluky do OP, jaká by byla tvoje reakce?

Já tady tyto plány vůbec nemusím. Nikdy jsem neplánoval, že vůbec budu trénovat, nikdy jsem neplánoval žádné postupy. Fotbal dělám pro radost a přitom chtěl každý zápas vyhrát. Když se to podaří v co největší
míře, je jasné, že přijde postup. Na druhou stranu, když jsem se tomu začal věnovat více a viděl, že mi kluci věří, musím se přiznat, že jsem byl přesvědčený o tom, že je reálné, abychom minimálně okres vykopali. Není tak důležité věřit a mluvit, ale spíše pro to něco udělat. A ono se toho dělá na všech frontách dost a dost...

 

3) Jste v týmu 3 trenéři, stalo se už někdy, že jste měl každý odlišný názor na hru, střídání, posty apod.? Jak v takovém případě tuto situaci řešíte?

Stalo mnohokrát... I když máme na fotbal všichni tři hodně podobný názor, nikdy se tomu nevyhnete. Vždycky to rozebereme, ale pokud mě kluci vyloženě nezdolají nějakým těžkým kalibrem, beru odpovědnost na sebe a
prosadím svoji :-)). V naprosté většině případů, ale máme připravenou i "variantu B", kdyby ta moje nebyla ta správná. Co si pamatuju, tak mě kluci tu mou pravdu omlátili o hlavu jen jednou, když jsem si něco prosadil a pravdu měli vyloženě oni, jinak je to vždycky v poklidu. Jsme prostě jeden tým :-).

 

4) Oblíbený hráč TJ Hostim?

Ten co je do party, spolehlivý, pracovitý a kamarádský! Jsem rád, že jich mám v týmu tolik :-).

 

5) Nejdůležitější body, nebo vyhraný zápas v OP?

V neděli poslední prázdninový den roku 2014 a naše výhra nad Únanovem. Kluci si dokázali, že jsou schopni vyhrávat i v této soutěži a pak už sbírali body jak na běžícím pásu :-).


6) Jak hodnotíš dosavadní éru TJ Hostim v OP?

Asi se ani nedá hodnotit jinak než kladně. V první sezóně krásné 4. místo a i letos už jsme zachránění :-)). Kluci dospěli a předvádí opravdu pěkný fotbal. Navíc si moc cením toho, že nestojíme na jednom dvou hráčích, ale tým je vyrovnaný. I díky individuálnímu přístupu k hráčům je dokážeme posunout na úroveň, kam ani oni sami nečekali:-)). A v tom je to krásný! Myslím, že naše výkony hodně lidí okolo fotbalu překvapili. Cesta, kterou jsme zvolili, a kterou razíme, je ta správná a nehodláme na ní nic měnit :-).

 

7) Máš někdy při zápase pocit nebo Tě napadla myšlenka, že by sis ještě někdy zahrál v dresu TJ
Hostim a v OP?

Jééé, tak to vůbec :-)). Možná tak při nějakém posledním postupovém utkání na 5 minut :-).

 

8) Co bys rád do budoucna zlepšil v Hostimě?

To je těžká otázka. Já osobně toho až tak moc nepotřebuju, co se týče materiálního hlediska. Jsem rád, že se ledy trošku hýbou a i představitelům obce dochází, že je třeba se zázemím něco udělat. Fotbal svou
kvalitou rozhodně zázemí předběhl. Co se týče fungování, změnil bych rád to, aby kluci, co již třeba nehrají, pomáhali dál s fungováním. Leží toho dost na mě a je to kolikrát vyčerpávající. Abych se přiznal, čím dál častěji se mi vkrádá myšlenka, že bych ty starosti rád někomu předal.

 

9) Jak už víme, jsi muž mnoha tváří, ekonom v Agro Boskovštejn, starosta obce Boskovštejn, jednatel SDH, jsi výraznou postavou a pořadatelem všech kulturních akcí na Boskovštejně, trénuješ a staráš se o TJ Hostim a samozřejmě v neposlední řadě tvá rodina, krásná žena Lucka a malý Liborek (snad to můžeme prozradit, že co nevidět přivítáte další přírůstek do rodiny - gratulujeme). Jak to všechno vlastně zvládáš a stíháš?

No hodně na knop :-). Přes zimu se k tomu ještě přidává hokejový tým Boskovštejnských Vlků, tak člověk musí dobře organizovat. Podstatné je, že mě to všechno baví, jinak by se to ani zvládat nedalo. A teď to  nejdůležitější - moje žena, kterou moc miluji, mě takového bere a je moc tolerantní. Nikdy ale nedělám nic s přesvědčením, že bych rodinu a Lucku nějak šidil. Co nevidět budeme mít dalšího potencionálního fotbalistu a já už se moc těším, až oba kluky budu moct vytáhnout na hřiště nebo za nějakou jinou aktivitou. Ve spojitosti s nimi vidím i své další fotbalové účinkování :-).

 

10) Nedá mi se nezeptat, jak to bude s pokračovatelem rodu Nevrklů a fotbalem v Hostimě. Víme, že tvůj táta Libor hrával za TJ Hostim, ty jsi byl kapitánem a hráčem TJ Hostim, tak teď  je na řadě Liborek a popřípadě budoucí nový člen rodiny?

To je ještě hodně daleko. Snad nějaký ten gen kluci podědí - za Hostim hráli oba dědové. Když je to bude bavit, tak se třeba jednou dočkáme :-). Navíc když Stráča drží Libčovi kapitánskou pásku :-))).

 

11) Jak vnímáš fanoušky TJ Hostim z pozice trenéra?

Asi nikdo nečekal, že se fanouškovství v Hostimi takhle vyvine. Já pamatuji doby, kdy s námi jezdilo jen pár skalních (taťka, pan Řeřucha, a nestorové hostimské kopané - pánové Schwarz a Duraj). Dneska máme
fanoušky, kteří nemají v širokém okolí konkurenci. Na druhou stranu, když to vezmu z mé pozice a budu upřímný, kolikrát se někteří staví do role těch, co by měli něco rozhodovat a neuvědomují si, že ti kluci hrají fotbal opravdu hlavně kvůli sobě a partě v kabině. Proto mě kolikrát neskutečně vytáčí kritika na hráče, kterou jsou někteří schopni vypustit. Jsou to ale naštěstí jen výjimky. Obrovskou porci práce odvádí náš "Maďar", který je takovým tahounem a "sláva" fanklubu jde za ním :-)). Nerad bych ale jmenoval, vážím si každého, kdo jakkoliv přispěje k fungování fotbalu. Můj vzkaz zní: užívejte si krásného fotbalu a podporujte kluky za všech okolností, oni vám to vrátí!

 

Speciální otázky od hráčů a fanoušků:

Libore, neplánuješ trošku hecnout kluky a vyhlásit třeba sázku nebo odměnu v případě, že postoupíte do Kraje?

Jak jsem psal níže - já fotbal nijak neplánuji. Myslím, že kluci jdou do každého zápasu naplno a vyhrát chtějí, to mi věřte. Abych se přiznal, a doufám, že nikoho nezklamu, na postupu do kraje nijak nelpím,
protože by to přineslo spoustu povinností a starostí navíc, které by neřešil nikdo jiný než zase já. Přibylo by navíc cestování a ubylo známých a atraktivních soupeřů. Nevidím v tom žádné extra pozitivum, ale kdyby to
někdy dopadlo, postavíme se k tomu čelem, na to mě snad už dobře znáte :-).

 

Většina hráčů má svůj rituál před zápasem. Prozraď nám, jaký býval tvůj rituál před zápasem, a zda máš i teď nějaký jako trenér?

Jako hráč jsem potřeboval před zápasem setřást nervozitu, takže jsme se s Jiřinem, Tomem Bitalou a dříve Hajným předbíhali, kdo ten náš rituál vykoná první :-)))). Kluci ví, co tím myslím. Na hřišti jsem rituál
neměl a nemám ho ani teď. Spíš si dám jen chvíli klidu, a než se kluci rozcvičí, což má na starosti Peťa Kunst, nad zápasem si sám trochu zapřemýšlím a podívám se, jak kluci aktuálně vypadají.

 

Byl jsi odpůrcem Facebooku, kolik času trávíš denně na FB?

Já se rád s lidmi potkávám "live". Posezení s přáteli, jak tu někdo v rozhovoru dříve nazval chození do hospody:)),  facebook nenahradí. Je ale velkým pomocníkem při organizaci jak fotbalu, tak hokeje. Facebook mám v mobilu, takže je po ruce pořád, ale nemyslím, že bych byl krom fotbalu nějak přehnaně aktivní, a to si myslím, že je Oléé :-).

 

Jak se stavíš k postupu do Kraje?

Na to už jsem odpovídal. Až to bude aktuální, a já jsem přesvědčen, že kádr na to má, tak se k tomu postavíme jak se patří. Do té doby nemá cenu řešit :-).

 

Už v minulých rozhovorech s fotbalisty se nakouslo téma závlaha hřiště, odpovídající tribuna pro fanoušky a zázemí. Martin Karásek naťukl větší sprchy:). Myslíš, že je něco z toho reálné, nebo je to hudba budoucnosti?

Toto je spíš otázka na představitele obce, ti mají nakonec tu možnost rozhodnout. Já si myslím, že by si to fotbal zasloužil. Myslím, že by si měli všichni uvědomit, že fotbal, jako jedna z mála věcí, lidi v Hostimi spojuje, a je nutné tyto aktivity podporovat. Všechno nejde hned, ale věřím, že se ledy hýbou, a my se snad letos dočkáme rekonstrukce sprch v celých kabinách. Jen nevím, jestli Moriskovi nevyhovuje spíš ta malá sprcha :-)). Co se týče tribuny, nebo závlahy, tady už se bavíme o větších investičních akcích a tady nelze vůli zastupitelů předvídat. Nechme se překvapit, třeba se někdy dočkáme. Já pro to víc udělat nemůžu...

 

Něco na závěr?

Za týden nám začíná jarní část sezóny - já věřím, že do ní vstoupíme tou správnou tříbodovou nohou. Doufám, že nálada v kabině i "za zábradlím" zůstane taková, jak ji z posledních let známe a všichni si budeme užívat fotbal jako tu tradiční vesnickou zábavu :-). Mějte se a fanděte - FOTBAL HOSTIM FOREVER!