Sokol Jaroslavice "B" - TJ Hostim

28.05.2014 11:25

Sokol Jaroslavice „B“ – TJ Hostim 0-4 (0-2). Sestava: Dohnal – Horák, Zejda, Petříček Mir., Moškvan – Kosík, Pisařovic, Petříček Mar., Lengál - Straka „C“, Řeřucha. Střídání: 74´ Sedláček za Moškvana, 75´ Palán za Petříčka Mar., 75´Šálek za Horáka, 82´Keil za Řeřuchu, 86´Novotný za Petříčka Mir. Málo pohledné utkání na těžkém terénu, které náš tým zvládl a potvrdil tak nejúspěšnější období v historii klubu. V Jaroslavicích nás čekalo utkání, ve kterém jsme byli favoritem a ačkoliv jsme se nabádali k nepodcenění a bojovnosti hned od začátku, tak jsme úvod utkání ne zcela zvládli. Hráli jsme staticky, bez potřebného pohybu a mysleli si, že se soupeř porazí sám. Největší šanci úvodu utkání tak měli domácí, kteří ovšem koncovku nezvládli. Po dvaceti minutách jsme již převzali otěže utkání a začali si i vypracovávat šance. Bylo jen otázkou času kdo střeleckou smůlu protrhne. A kdo jiný by to měl být, než kapitán a nejlepší střelec týmu Stráča, jehož první střela byla zblokována, ale druhá už zaplula do branky domácích a nám přinesla více klidu. V této pasáži utkání jsme měli několik rohových kopů, které však nebyly tak nebezpečné jak bychom si představovali. Nakonec jsme však tuto disciplínu zužitkovali – Tonyho roh na zadní tyč uklidil svým druhým podzimním gólem Mirda a určil tak poločasové skóre. Ve druhé půli jsme byli nebezpečnější a hru ovládali. Pojišťovací gól však visel dlouho ve vzduchu. Slibné šance měli Matty, Stráča a Laďa, ale prosadil se až nádhernou ranou Jiřin, který nedal domácímu brankáři sebemenší šanci. O chvíli později to byl opět Jiřin, který navýšil skóre a zároveň se vrátil do souboje o nejlepšího střelce klubu. Přes několik změn v sestavě jsme utkání v pohodě dohrávali a svůj první gól si málem připsal Adam, ale bohužel chyběly centimetry. Utkání tak skončilo přesvědčivým vítězstvím 4-0 a přineslo nám důležité 3 body Nejlepší hráč utkání: Antonín Písařovic Nakonec bych chtěl poděkovat všem hráčům za perfektní podzimní výkony, které nás posadily na první místo tabulky III. třídy Znojemského okresu se čtyřbodovým náskokem před rezervními týmy Šatova a Jevišovic. Jsem rád, že si hodně z nás dokázalo, že jsou schopni předvádět vysoce nadstandardní výkony. Největší naší předností je ale týmovost, která se v dlouhodobé soutěži vždy projeví. Za celý podzim jsme nemuseli řešit nedostatek hráčů, kluci z lavičky byli vždy k dispozici a navíc udržují perfektní atmosféru. Ta pohltila i naše věrné fanoušky, kteří s námi vyjíždějí i na venkovní hřiště. Je parádní, když v 50 km vzdálených Jaroslavicích máme takřka domácí prostředí. Doufám, že nám to všem vydrží a na jaře budeme společně pokračovat v nastoupené cestě!