Sokol Štítary "A" - TJ Hostim

28.05.2014 11:18

Sokol Štítary „A“ – TJ Hostim 0-6 (0-4). Sestava: Dohnal – Horák, Zejda, Kratochvíl, Moškvan – Straka „C“, Pisařovic, Petříček Mir., Petříček Mar., Řeřucha, Kosík. Střídání: 52´ Lengál za Řeřuchu, 82´Keil za Petříčka Mir. Očekávaný zápas přinesl naprosto jednoznačný výsledek. Od prvních minut bylo vidět, že jsme si do Štítar přijeli po delší době pro body. Domácí tým plný mladých a šikovných hráčů působil hodně bojovně a díky tomu držel s naším mužstvem prvních 20 minut krok. I tak jsme se dostali do několika slibných šancí, které ovšem postrádali větší přesnost. Klid do našich řad přinesl dlouhý aut Standy, který Kosál servíroval před bránu střelecky probuzenému Stráčovi, který nezaváhal a poslal nás do vedení. V 31. minutě bylo ještě veseleji, když Standovu polostřelu/polocentr domácí gólman jen nejistě vyrazil a důrazný Jiřin nabídkou nepohrdl: 2-0! To mužstvo uklidnilo a hru jsme jednoznačně ovládli. Do přestávky se v rozmezí dvou minut těsně před přestávkou trefili po krásných přihrávkách Standy a Miry opět Stráča a Tony a o vítězi tohoto utkání bylo rozhodnuto. Druhá půle se proměnila v hru na jednu branku – domácí prakticky zahrozili pouze ze standardních situací, které zkušeného Peťu v brance nemohli ohrozit. Obrana opět výborně dirigovaná jedním z nejlepších hráčů na hřišti Lubošem pracoval spolehlivě a bylo jen otázkou, kdo přidá další branky. To se nakonec povedlo nádhernou střelou Tomášovi a hattrick dokonal i náš kapitán a připsal si tak málo vídaných 7 gólů ve dvou zápasech. Větší seznam by pak tvořily šance nevyužité – první gól v našem dresu odmítli ve výborných situacích Laďa a Standa, další góly mohli přidat Stráča nebo Moškec a do nadějných situací se dostávali i ostatní. Skóre se však i přes naši přesilovku ve velké části druhé půle neměnilo. Všem bych chtěl poděkovat za perfektní přístup a kolektivní výkon – zvolit nejlepšího hráče je dnes opravdu úkol nejtěžší, ale jelikož hattricků a bedýnek není nikdy dost... Nejlepší hráč utkání: Pavel Straka