TJ Hostim - FK Hatě "A"

28.05.2014 11:20

TJ Hostim – FK Hatě“A“ 2-1 (2-0). Sestava: Dohnal – Horák, Zejda, Kratochvíl, Lengál – Straka „C“, Pisařovic, Petříček Mir., Petříček Mar. - Řeřucha, Kosík. Střídání: 86´ Palán za Řeřuchu, 88´ Šálek za Petříčka Mar. Zatím nejtěžší domácí utkání, které pro nás znamenalo tříbodový zisk, i když soupeř byl velmi kvalitní. Posvícenské utkání před početným publikem nabídlo bojovný fotbal na obou stranách. Náš tým hrozil hned z prvního útoku a hosté se hned v úvodu prezentovali povedenou střelou ze střední vzdálenost. Hrál se svižný fotbal bez vyložených šancí, ale určitě se bylo na co dívat. Hlavní rozdíl byl v tom, že jsme tentokrát byli vysoce produktivní. Ve 20. minutě míč perfektně zatáhl Tony, naservíroval před branku, kde se prosadil svým již 10. letošním gólem Stráča a poslal nás do vedení. Hosté hrozili zejména po centrech do obrany, kde se prosazovali urostlí útočníci, ale vše pečlivě hlídal celý zápas výborně chytající a pozorný Peťa, který byl jedním z hlavních pilířů našeho úspěchu. Po několika uhlídaných závarech, jsme tak mohli hrozit opět my... Stráča vytáhl míč – přeložil Kosálovi, který se předvedl bezchybné zakončení a nedal vůbec hostujícímu brankáři šanci – 2:0! Hosté byli zklamaní, protože se hrál vyrovnaný fotbal, ale poločasové skóre se již neměnilo. Hned v úvodu druhé půle si hosté vytvořili tlak – několikrát nás zachránil Peťa, jednou Luboš vykopával z prázdné branky. Přesto se hostům podařilo korigovat – prudký roh prošel celým vápnem na nehlídaného Gregora a ten si věděl rady – 2:1. V tu chvíli jsme se začali bát o výsledek a hosté se hnali do útoku. Ve druhé půli se nám však výborně rozehráli Tomáš s Laděm a obrana působila jistě, takže hosté hrozili většinou jen z centrů do vápna. Naše největší šanci druhé půle měli Jiřin, který minul jen o centimetry a Matty, kterého vychytal brankář hostů. Hned z protiútoku jsme setřeli pot z čela, když jeden z hráčů hostí netrefil jen o centimetry naši šibenici. Utkání nakonec mělo i červenou tečku, když dobře hrající, ale nervově trochu labilní, hráč hostí Kropáček viděl po druhé žluté kartě i tu červenou. Tu mohl v poslední minutě vidět i nejzkušenější hráč hostů Beno, ale jeho záchranná brzda na unikajícího Stráču zůstala k údivu všech bez potrestání. Toto však byla poslední akce a my tak mohli oslavit další tři důležité body. Hosté byli vyrovnaným soupeřem a měli velký podíl na kvalitě utkání – my to tentokrát ubojovali, za což patří všem poděkování. Chtěl bych ještě jednou poděkovat i všem hráčům na střídačce – včera to bylo moc těžké až do konce a tak v příštích utkání určitě bude prostoru mnohem více – i váš perfektní přístup a týmový duch je důležitý pro výsledek a atmosféru v mužstvu. Nejlepší hráč utkání: Miroslav Petříček – aktivní dopředu a poctivý dozadu