TJ Hostim - TJ Prosiměřice

28.05.2014 11:22

TJ Hostim – TJ Prosiměřice „A“ 3-2 (1-1). Sestava: Dohnal – Horák, Zejda, Kratochvíl, Moškvan – Kosík, Pisařovic, Petříček Mir., Řeřucha - Petříček Mar., Straka „C“. Střídání: 8´ Lengál za Horáka, 80´ Šálek za Řeřuchu, 82´ Palán za Petříčka Mar., 89´ Keil za Straku Utkání proti kvalitnímu soupeři, kterému se ze začátku soutěže moc nedařilo, ale v posledních kolech nabral výbornou formu, přineslo pěkný fotbal a při ostatních výsledcích i náš návrat na první příčku tabulky. Do utkání s Prosiměřicemi jsme šli s odhodláním získat doma 3 body a hned v úvodu jsme hrozili. První náznak šance nevyšel, ale již ve 4. minutě se výborně uvolnil Mirda (mimochodem naběhal opět spoustu kilometrů), naservíroval před branku a Jiřin si věděl rady. 1-0 pro nás a pro Jiřina jubilejní 10. letošní gól! Parádní úvod nás ale ukolébal a hra se od této chvíle vyrovnala a postupně hrozili oba týmy. Zaslouženého vyrovnání se hosté dočkali ve 28. minutě, kdy dva naši obránci podklouzli a hostující hráč s přehledem nabídnutou možnost využil. Byl to pro nás zdvižený prst, že samo to nepůjde. Zvýšili jsme tedy aktivitu, ale k vyloženým šancím to nevedlo, takže jsme se museli spokojit s poločasovou remízou. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a hosty přehrávali. Paradoxně však nejprve zahrozili oni a za Peťou v brance zvonila tyč. Naše odpověď na sebe nenechala dlouho čekat – Stráča přeskočil hostujícího gólmana a pro Tony nebyl problém poslat míč do sítě – 2:1! V tu chvíli jsme byli jasně na koni rodili se i další šance – nejprve Stráča proměnil samostatný únik po skvostné Kosálově přihrávce a zvýšil na 3:1, o chvíli později ho po perfektním Mattyho centru vychytal mrštný brankář Prosiměřic. Úvahy o poklidném konci utkání vzaly za své v 84. minutě, kdy perfektně pískající sudí Vařacha nařídil pokutový kop a po jeho proměnění bylo zaděláno na drama... Hosté vrhli všechny síly do útoku, ale do vážnější šance se nedostali a my si tak dokráčeli k dalšímu cennému vítězství. Utkání sledovalo hodně diváků jak našich, tak z Prosiměřic, kteří vytvořili perfektní atmosféru a podtrhli tak povedené utkání, které pro nás bylo na podzim posledním domácím. Celému týmu děkuji za bojovnost a chuť se poprat o výsledek. Nejlepší hráč utkání: Pavel Straka