TJ Micmanice - TJ Hostim

28.05.2014 11:23

TJ Micmanice – TJ Hostim 1-3 (0-0). Sestava: Dohnal – Lengál, Zejda, Kratochvíl, Moškvan – Kosík, Pisařovic, Petříček Mir., Petříček Mar. - Straka „C“, Horák. Střídání: 76´ Sedláček za Horáka, 86´Keil za Kosíka Za nepříznivého počasí se nehrál moc pohledný fotbal, ale kvalita se projevila. Do Micmanic jsme zajížděli s vědomím, že se domácím nedaří tak jak byli roky zvyklí, ale zároveň jsme věděli, že nás nečeká vůbec lehké utkání, což se potvrdilo. Od úvodních minut jsme byli o něco fotbalovější a vypracovali si i dvě šance, které jsme neproměnili. Domácí v podstatě hrozili jen z odkopů a brejků, zato však pořádně. Dvakrát nás musel perfektními zákroky podržet Peťa a v tyto okamžiky nepůsobila naše obrana vůbec jistě. Postupem času jsme však obrannou činnost zlepšili a ke konci poločasu domácí opět přitlačili před jejich branku. Bohužel bez úspěchu, takže se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Na druhou půli jsme přeskupili řady. Standa se vrátil do obrany, Laďa se posunul na pravý kraj zálohy a Matty úplně na hrot. Výrazně jsme hru rozhýbali a bylo jen otázkou času, kdy přijde i nějaké gólové zakončení. Nečekali jsme dlouho – hned v 52. minutě si na Tonyho roh naběhl Standa a hlavou nás poslal do vedení – 1:0! Hned o minutu později zatopili domácí obraně Matty se Stráčou a výsledkem byla penalta, které se postavil kapitán Stráča a nekompromisně proměnil. Vypadalo to na klidný konec utkání, kdy jsme na hřišti kralovali a své tutovky neproměnil Laďa ani po Laďově přistrčení Stráča. Proto přišel trest na druhé straně – domácí nákop propadl až k útočníkovi, který na rohu velkého vápna upadl a penalta se kopala i na druhé straně. I domácí exekutor byl úspěšný a tak bylo 20 minut před koncem zaděláno na drama. To jsme však naštěstí nedopustili – u pravé lajny byl faulován aktivní Laďa, míč si rychle postavil Standa a krásným pasem našel Mattyho, který perfektně zpracoval a bombou ke vzdálenější tyči nedal dobře chytajícímu brankáři domácích šanci. Ve druhé půli vytáhl ještě jeden perfektní zákrok po celé utkání jistý Peťa a my tak mohli utkání v klidu dohrát. Na hřiště přišel Alda, který do hry přinesl bojovnost a měl i ofenzivní choutky. Poslední šanci jsme neproměnili 3 minuty před koncem, když si u brankové čáry zakouzlil Matty, ale jeho nabídku před branku nevyužil Stráča, ani žolík Keilik. Nakonec tedy zasloužené 3 body do tabulky, které jsme zapili výborným svařáčkem, který byl ve včerejším počasí opravdu potřeba. Nejlepší hráč utkání: Petr Dohnal – naše velká jistota