TJ Těšetice - TJ Hostim

28.05.2014 11:17

TJ Těšetice - TJ Hostim 0-4 (0-0). Sestava: Dohnal – Horák, Zejda, Kratochvíl, Moškvan – Straka „C“, Pisařovic, Petříček Mir., Petříček Mar., Řeřucha, Kosík. Střídání: 55´ Lengál za Straku, 73´ Šálek za Moškvana, 81´ Keil za Řeřuchu, 81´Novotný za Kosíka. Připraven byl ještě Aleš Bartuněk. Důležitý zápas, kterým jsme odčinili ztrátu bodů z minulého týdne a předčili soupeře v touze po vítězství. Utkání začalo vzájemným oťukáváním s pokusy o šance a také se spoustou nepřesných přihrávek a zbytečných ztrát. Po několika pološancích se na domácí branku hnal Jiřin, ale jeho dobré zakončení nechalo pouze vyniknout strážce svatyně Těšetických. O chvíli později krásně vystřelil Trávníček a nás zachránilo břevno! My jsme odpověděli několika centry a zejména průnikem Stráči, který po přiklepnutí Jiřina postupoval opět sám, ale jeho střela se mezi tyče nevešla. Nedáš – dostaneš, říká se... Hned z protiútoku domácí vykoledovali penaltu a s prvním čistým kontem v sezóně to žačalo být nahnuté. Domácí Vacula však pokutovým kopem pohrdnul a v podstatě tak uzavřel výčet domácích šancí. Každopádně do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Po přestávce jako by naskočila dvě jiná mužstva. Domácí jsme přehrávali a jen doufali, že tam něco „padne“, aby se neopakovalo trápení z minulého týdne. Střeleckou mizérii protrhnul v 53. minutě po krásné akci Jiřin, který nedal domácímu brankáři vůbec žádnou šanci. Po prvním gólu se naše hra uvolnila, zpřesnili jsme kombinaci a domácí přestali stíhat i fyzicky. Druhý gól tak na sebe nenechal dlouho čekat – běžela 63. minuta, když jednu ze svých přesných přihrávek vytáhl Horák a přesným centrem našel důrazného Kosíka, který byl nekompromisní – 2:0! O 2 minutý později se prosadil Matty a troufám si odhadnout, že se domácímu gólmanovi točí hlava ještě teď :-). V 70. minutě mohl Matty přidal druhý gól, ale v jasné pozici šanci trestuhodně zazdil. Chuť si tedy musel spravit v 73. minutě, kdy krásně zatočil přímý volný kop a stanovil konečné skóre na 4-0. Naše obrana pracovala velice spolehlivě a tentokrát i mnohem konstruktivněji, v čemž doufám bude pokračovat! Za druhou půli by si cenu pro nejlepšího hráče zasloužilo více hráčů, i tento týden byl výběr hodně složitý – rozhodně však z jiných důvodů než minulý týden. Velice dobře se zapojili i střídající hráči, kterým patří dík za jejich trpělivost a přístup. Nejlepší hráč utkání: Jiří Řeřucha Nakonec bych chtěl ještě vzpomenout, že toto utkání bylo na nějaký čas posledním pro výborného kamaráda a parťáka Aldu „Edvina“ Bartuňka, který se vydává do světa na zkušenou, takže nám bude nějaký čas chybět. Přeji mu za všechny, ať se mu v Irsku daří a budeme se těšit, až se zase po čase mezi nás vrátí. Určitě mu budeme našimi výsledky dělat radost. Díky za vše Aldo a brzy zase mezi námi!